0 537 525 90 55

Gökçeada Yeni Bademli

12 Jun

Gökçeada Yeni Bademli

Gökçeada Yeni Bademli

Eski Bademli’nin aşağısındaki düzlüğe kurulmuş olan köyün inşa tarihi 1984. Buraya Isparta, Samsun, Trabzon ve Giresun’dan gelen aileler yerleştirilmiş. Adada nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu köyün geçim kaynağı tarım ve ev pansiyonculuğu.

Merkeze 4 km. uzaklıkta, denize yakın Yeni Bademli, turistlerin konaklamayı tercih ettiği en popüler yerlerden biri. Zaten köy bir pansiyon cenneti gibi. Kimisi işi profesyonelliğe dökmüş kimisi ise apart olarak kiralıyor evlerini. Ama hepsi sizi memnun kılmak için ellerinden geleni yapıyor. Anadolu insanının içtenliğini ve misafirperverliğini hissettiriyorlar.

Gökçeada‘nın denize girilebilecek en özel noktalarından biri olan Yıldızköy, Yeni Bademli’ye 5 dakika yürüme mesafesinde. Türkiye’nin ilk su altı parkı’nın sınırları içinde yer alan Yıldızköy‘de çok rüzgarlı günlerin dışında rahatlıkla denize girebilirsiniz. Hele hava lodos ise, çarşaf gibi olan denizinde yüzme fırsatını kaçırmamalısınız!

Yeni Bademli‘de çok sayıda bulunan bakkaldan alışveriş için faydalanabilirsiniz. Ayrıca kendi bahçelerinden topladıkları meyve-sebzeleri kapılarının önünde satıyor köylüler. Merkez dışında fırını olan tek köy burası. Köyde 2-3 restoran da bulunuyor.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Leave a Reply