0 537 525 90 55

Gökçeada Yıldızkoy Plajı

13 Jun

Gökçeada Yıldızkoy

Yıldızkoy adanın kuzey kıyılarından denize girilebilecek neredeyse tek koy…
Adada hakim rüzgar kuzeyden olduğu için burası genelde rüzgarlı. Ama kuzey rüzgarının hafiflediği ya da güneyden estiği bir güne denk gelirseniz Yıldızkoy ‘da deniz süt liman oluyor.

Yıldızkoy, Gökçeada Sualtı Milli Parkı‘nın içinde yer alıyor. Parkın karadan denize girilebilecek tek koyu burası. Deniz florası ve faunası koruma altında olan bölgede şnorkelle yüzerek zengin sualtını seyretmek ayrı bir zevk olacaktır.

Arabayla koya kadar varmanız mümkün. Koyun içinde onarılmış eski bir şapel de bulunuyor.

Yıldızkoy‘da ilginç kaya oluşumları bulunuyor. Bu kayaların üzerinde uzanıp güneşlenmek sonra denize inen merdivenlerden havuza girer gibi akvaryum gibi sulara dalmak çok keyifli.

Koyun sağ kısmında yukarı doğru çıkan patika yoldan yürüyerek devam ederseniz su altı parkının içindeki diğer koylardan Mavi Koyu da görebilirsiniz.

Yıldızkoy’a yakın konaklamak isteyenler koydaki camping tesisini, Yeni Bademli Köyü ya da Kaleköy‘deki konaklama yerlerini tercih edebilir. Bu köylerden yürüyerek kolayca koya ulaşabilirsiniz.

Koydaki camping tesisi kafe-beach hizmeti de veriyor. Tesisin duş, tuvalet, soyunma kabini ve şemsiye-şezlonglarından yararlanabilirsiniz.
Kaleköy muhtarlığının açtığı şirin bir kahve de bulunuyor deniz kenarında. Buradan da yiyecek-içecek  ve şezlong servisi almanız mümkün.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Leave a Reply